اینترنت ماهواره ای برای خانه روستایی و حومه شهرها ، مهم نیست که در کجای دنیا زندگی می کنند

اینترنت از فضا چگونه کار می کند: ایستگاه های زمینی متصل به اینترنت از طریق سیگنال های رادیویی با ماهواره ها ارتباط برقرار می کنند. در آینده نزدیک ، آن ماهواره ها از طریق لیزر با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. سپس سیگنال در آن خانه به آنتن ارسال می شود. تصویرگری توسط ماریو زوکا

Luke McOmie ، متخصص امنیت سایبری ، کاملاً خارج از شبکه در کنار کوهی در کلرادو زندگی می کند ، جایی که هیچ سرویس سلول یا اینترنت پهن باند ثابت وجود ندارد. با این حال او اخیراً در کنوانسیونی که در ژاپن برگزار شد در مورد کشنده بودن هواپیماهای بدون سرنشین سخنرانی کرد. او از طریق ماهواره زنده بود – یعنی اتصال اینترنت شخصی ماهواره خودش.

با داشتن صدها ماهواره و سرعت قابل مقایسه با باند پهن ایالات متحده ، سرویس Starlink به آقای McOmie اجازه می دهد کار خود را با وجود قرار گرفتن در وسط ناکافی انجام دهد.

او و همسرش ملانی مک اومی به نوعی سبک زندگی را سپری می کنند که ممکن است شهرنشینان همه گیر و خسته و دزدگیر به آن حسادت کنند: پرورش مرغ ، مراقبت از شیرهای کوهستانی و گرفتن فضای وسیعی از جنگل های بی پناه.

McOmies بخشی از یک برنامه تست بتا برای نوع جدیدی از سرویس اینترنت از شرکت موشکی Elon Musk SpaceX است. آنها می گویند تجربه آنها تاکنون خارق العاده بوده است.

آنها به طور منظم سرعت بارگیری 120 مگابیت در ثانیه را دریافت می کنند ، و از آنجا که آنتن مقدار قابل توجهی گرما از بدن خارج می کند ، در اکثر اوقات آب و هوای زمستان قادر به اتصال بوده اند. با این حال آنها مجبور شدند آن را پس از کولاک اخیر پاک کنند.

در مقایسه با بیش از 10،000 مورد آزمایش در حال حاضر در ایالات متحده ، کانادا و انگلیس ، مشخص نیست که Starlink به میلیون ها نفر سرعت ارائه می دهد

بسته به تعداد افرادی که SpaceX در آن ثبت نام می کند ، کاربران آینده می توانند سرعت اینترنت داشته باشند که تنها کسری از آنچه در این دوره آزمایشی در دسترس است است.

و حتی اگر Starlink و رقبایی که به زودی در آن مستقر می شوند همانطور که تبلیغ می شود کار کنند ، چالش های بالقوه دیگری برای زنده ماندن آنها وجود دارد ، چه رسد به سودآوری. اینها شامل سردردهای طیف بی سیم مشترک و تهدیدهای باقی مانده فضا هستند.

اما با حداقل سه رقیب جدی و جیب دار دیگر در مسابقه اینترنت از فضا – از جمله آمازون ، OneWeb و اپراتور قدیمی Telesat – از هر مکان روی زمین با دید واضح آسمان ، سرویس اینترنت سریع و قابل اعتماد دریافت می کنید به زودی معجزه آساتر از سیگنال سلول به نظر نمی رسد.

همچنین ممکن است خیلی گران نباشد: قیمت فعلی Starlink 499 دلار در ابتدا و 99 دلار در ماه برای خدمات است.

اینترنت از فضا پیامدهای واضحی در کاهش بالقوه شکاف دیجیتالی روستایی / شهری دارد ، نه تنها برای آمریکایی ها بلکه بقیه جهان. همچنین می تواند راه های جدیدی برای کار و زندگی را تشویق کند ، از اتصال های اینترنتی کابل و فیبر نوری جلوگیری می کند.

و بخش گسترده ای از خانه ها ، انتخاب گسترده تری از ارائه دهندگان خدمات اینترنت ، صرف نظر از جغرافیای آنها ، می تواند به معنای تغییر در کاربران ، درآمد و ارزش از شرکت های مخابراتی سنتی باشد.

نیک بوراگلیو درست در خارج از Champaign ، Ill زندگی می کند. او گزینه های باند پهن بی سیم و بی سیم زیادی دارد. با این حال ، او به عنوان یک مهندس حرفه ای شبکه ، از روی کنجکاوی Starlink را آزمایش می کند.

برخلاف ارائه دهندگان اینترنت مستقر که نصب را انجام می دهند ، Starlink از شما می خواهد این کار را خودتان انجام دهید. آقای بوراگلیو می گوید ، اما این “ذهن شما را کاملاً بی حس کرد”.

او آنتن Starlink به اندازه پیتزا را به روتر و برق ارائه شده متصل کرد و سپس در برنامه تلفن هوشمند Starlink دنبال کرد.

از آنجا که به منظره ای بدون مانع از آسمان و عاری از درختان روی هم رفته احتیاج دارد ، آقای بوراگلیو تصمیم گرفت آن را برای همیشه روی سقف خود سوار کند. سخت ترین قسمت ، همراه با استفاده از کابل داده و برق آنتن در خانه اش بود.

هنوز هم ، او می گوید ، این پیچیده تر از نصب آنتن تلویزیون پشت بام در روز نبود.

هر کسی که مایل به تولید مجدد این تجربه است باید در این راستا قرار بگیرد: لیست انتظار Starlink اکنون یک سال است.

تجربیات کاربران بتا Starlink توسط 1000 ماهواره ای که شرکت اصلی آن راه اندازی کرده است امکان پذیر است.

در حالی که این باعث می شود SpaceX مالک حدود یک سوم ماهواره های فعال در حال چرخش به دور زمین باشد ، این تنها آغاز کار است: Starlink تاییدیه FCC را برای پرتاب نزدیک به 12000 ماهواره دریافت کرده است.

بنابراین بسیاری از ماهواره ها مورد نیاز هستند زیرا هر ماه خیلی سریع از بالای سر عبور می کند و نسبتاً نزدیک به سطح زمین است ، تا حدود 1200 مایل ، در آنچه که به عنوان “مدار کم زمین” شناخته می شود.

مزیت این مدار این است که سیگنال ها می توانند به سرعت از زمین به یک ماهواره و عقب بروند ، به همین دلیل است که Starlink قادر به ارائه خدمات با “تأخیر” کم است – زمانی که برای انجام یک سفر رفت و برگشت سیگنال لازم است.

McOmies می گوید که آنها قادر به استفاده از سرویس Starlink خود هستند تا به طور همزمان در تیرانداز اول شخص اول و سریع “Apex Legends” مخالفان را منفجر کنند.

ماهواره های مخابراتی سنتی و ماهواره های رصد کننده زمین معمولاً بسیار دورتر از زمین ، در مدار شناخته شده به عنوان مدار ژئو سنکرون ، حدود 22000 مایل بالاتر از خط استوا قرار دارند. این به آنها امکان می دهد تا به یک باره به بیشتر سیاره زمین برسند ، اما زمان سیگنال رفت و برگشت آنقدر طولانی است که برنامه هایی مانند تلفن اینترنتی ، گپ ویدیویی و بیشتر انواع بازی ها عملا غیرممکن است.

OneWeb مستقر در انگلیس ، که در سال 2012 تاسیس شد و در سال 2020 ورشکسته شد ، اخیراً توسط کنسرسیومی از جمله دولت انگلیس و Bharti Global راه اندازی شده است.

این شرکت در حال حاضر 110 ماهواره از 648 برنامه ریزی شده را به فضا پرتاب کرده است.

کریس مک لاولین ، رئیس امور دولت وان وب می گوید ، ایده این است که 588 در هر زمان فعال باشد.

وی پیش بینی می کند که تا پایان سال جاری ، شبکه این شرکت با پوشش کامل جهانی در سال آینده ، پوشش اینترنت را به عرض های شمالی ارائه دهد.

رقیب دیگر شرکت ماهواره ای کانادایی Telesat است.

دان گلدبرگ ، مدیر ارشد اجرایی ، می گوید ، برخلاف بقیه ، بیش از 50 سال تجربه کار با ماهواره ها است

Telesat نمی خواهد مانند Starlink و OneWeb به همه آنتن دهد. در عوض ، اتصال به ایستگاه های زمینی متعلق به شرکت های مخابراتی را فراهم می کند ، و سپس با استفاده از روش های متداول مانند شبکه های Wi-Fi تلفن همراه یا برد بلند ، به کاربران نهایی متصل می شود.

کاربران نگران نباشند که چگونه اینترنت را که از آن لذت می برند ، به دست می آورند و می توانند از تلفن ها و سایر دستگاه های تلفن همراه خود به جای تجهیزات تخصصی استفاده کنند.

آقای گلدبرگ اضافه می کند ، Telesat شروع به پرتاب صورت فلکی جدید خود از 298 ماهواره باند پهن مدار کم زمین می کند و قصد دارد تا سال 2024 پوشش کامل کره زمین را داشته باشد.

او می گوید ، یک دلیل کوچک بودن صورت فلکی آن نسبت به رقبا ، بزرگتر بودن هر یک از ماهواره های آن است و در ارتفاع بیشتری (اما هنوز هم کم زمین) می چرخد.

اگر برنامه های این شرکت به ثمر بنشیند ، ماهواره های Telesat همچنین دارای اتصال سریع و مبتنی بر لیزر بین یکدیگر خواهند بود ، بنابراین آنها می توانند ترافیک اینترنت را بین خود و در فضا منتقل کنند ، قبل از اینکه آن را به زمین نزدیکتر به مقصد مورد نظر بفرستند. (Starlink همچنین ارتباط ماهواره ای مبتنی بر لیزر را آزمایش می کند.)

پروژه کوایپر آمازون ، که شرکت در مورد آن نسبتاً کوتاه مدت باقی مانده است ، اعلام کرده است که 10 میلیارد دلار برای راه اندازی شبکه ای متعهد شده است که از نظر ظاهری ، شباهت زیادی به شبکه Starlink دارد.

در حالی که این شرکت طراحی ماهواره یا جدول زمان پرتاب خود را اعلام نکرده است ، برای رعایت پروانه FCC خود مجبور است تا ژوئیه 2026 نیمی از شبکه مورد نظر خود یا تقریبا 1600 ماهواره را راه اندازی کند.

در آینده ، هنوز تعداد بالقوه بیشتری برای مسابقه اینترنت-فضا وجود دارد: چین اعلام کرد که قصد دارد شبکه 10 هزار ماهواره مدار زمین را برای خود راه اندازی کند و اتحادیه اروپا نیز در حال ساخت یک ماهواره است.

به سختی یک ماه می گذرد که یک شرکت تازه تاسیس دیگر تلاش برای برخی از بازارها را اعلام نمی کند ، از جمله بیش از دوازده استارت آپ با هدف استفاده از ماهواره های کوچک برای اتصال “اینترنت اشیا”.

کریس کویلتی ، یکی از شرکای Quilty Analytics ، که صنعت فضایی را از منظر مالی دنبال می کند ، می گوید که مشخص نیست همه این شرکت ها با موفقیت شبکه های خود را راه اندازی می کنند یا پس از آن زنده می مانند.

برای مثال ، تحلیل خود وی از زنده ماندن Starlink نشان می دهد که چشم انداز پول سازی بستگی زیادی به کاهش هزینه آنتن های پیچیده و گران قیمت زمینی دارد که برای مشتریان ارسال می کند.

هزینه پیش پرداخت 499 دلار برای عضویت در Starlink 2000 تا 2500 دلار را كه آقای Quilty و سایر تحلیلگران تخمین می زنند هزینه واقعی هر آنتن است ، پوشش نمی دهد.

با این اوصاف ، FCC در ماه دسامبر اعلام کرد قصد دارد به استارلینک 885 میلیون دلار برای اتصال خانه ها در ایالات متحده ، اگر این شرکت شرایط خاصی را داشته باشد ، به عنوان بخشی از صندوق فرصت های دیجیتال روستایی بدهد.

سردردهای بیشماری دیگر در انتظار Starlink و رقبای آن است. از جمله این حقوق مربوط به ماهواره های طیف بی سیم است که برای پرتو داده ها به زمین استفاده می شود.

OneWeb ، SpaceX و یک شرکت ارتباطات ماهواره ای دیگر استدلال می کنند که آنها باید حقوق ارشد یک باند خاص بی سیم در ایالات متحده را داشته باشند

این ممکن است به این معنی باشد که ماهواره های یکی از این شرکت ها – یا رقبای آینده آنها – هنگام تشخیص تداخل احتمالی مجبور به تغییر انتقال خود هستند.

سپس سندرم ترسناک کسلر وجود دارد که در فیلم “جاذبه” به تصویر کشیده شده است ، جایی که بقایای فضایی در حال چرخش منجر به جمع شدن فضای فراری می شود. در حال حاضر ، در مورد چگونگی استفاده از مدار کم زمین زمین توصیه هایی ارائه شده است اما چند قانون الزام آور وجود ندارد.

تا زمانی که زباله های فضایی فرا برسد ، برایان جیمس ، مدیر شبکه در دانشگاه آیداهو ، قصد دارد به لذت بردن از سیستم Starlink خود ادامه دهد.

در خانه او در نزدیکی مسکو ، آیداهو ، خدمات ماهواره ای 20 برابر سریعتر از ISP محلی او بوده است که از طریق Wi-Fi دوربرد متصل می شود.

آقای Jemes که 18 سال در هیولت پاکارد بود و 32 سال است که شبکه ایجاد می کند ، خوشحال است که بخشی از بتا Starlink است.

هنوز هم ، او می داند که آیا او همچنان به لذت بردن از چنین سرعتهای سریع اینترنت بستگی به تعداد ماهواره های Starlink به آسمان و محبوبیت این سرویس دارد.

آقای جیمس گفت: “اینترنت کابلی در ابتدا چگونه بود ، تا زمانی که تمام محله شما در آن بود.”

تلفن: 67589-02   همراه: 09192500041     همراه: 09128171722